Úvod: Smrti nablízku

27.01.2019

Uherský Brod, Studénka, Nažidla, Plzeň a Vilémov (Vysočina). Pět měst, kdy každé je na jiném konci republiky. Zdánlivě spolu nemají nic společného. Opak je však pravdou. V každém z těchto pěti českých měst došlo k tragické události - ve Studénce hned dvakrát. Složky IZS předvádějící mnohdy opravdu neskutečné věci byly smrti nablízku bohužel více, než kdy jindy bývají. 

Tramvaj jedoucí na lince 5 v Ostravě. Bohužel se i tato linka pojí s tragickou událostí.

Policisté, hasiči a záchranáři bývají smrti nablízku téměř při každé jejich službě. Bohužel jsme všichni smrtelní a někdy lidé umírají dříve, než by si kdokoli přál. Všechny složky IZS a personál nemocnic dělají vše proto, aby nad zubatou s kosou vyhráli - někdy však marně. A nepomůže proti tomu ani série cvičení, vynikající vybavení záchranářů, hasičů, policistů a nemocnic. 

Rubrika "Smrti nablízku" ukáže ty nejtragičtější události tak, jak je viděli samotní příslušnici Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru ČR a zaměstnanci záchranných služeb případně pak ostatních složek IZS.

Na základě nehody autobusu u Nažidel, a například dvou tragických železničních nehod ve Studénce, složky Integrovaného záchranného systému mohly přijít na to, co lze dělat lépe a jak pomoci lidem ještě dříve a provést zásah rychleji.

Navzdory tomu, že tyto články nebudou nikterak veselé, máte se opravdu na co těšit. Dokáži vám, že máme důvod, proč být na naše záchranáře, hasiče, policisty a personál nemocnic právem hrdí.