Strážníci v Praze pomáhají a zachraňují životy!

30.08.2018

Vzpomínáte si ještě na článek o MP Praha, která na svém Facebooku zveřejnila dvě fotografie a následně se strhla vlna kritiky? Následně taktéž rozjela média mediální masáž, jak je možné, že strážníci zveřejňují údajné sexistické fotografie. No super, to byla taková velká "aférka". Teď však strážníci z Prahy zveřejnili několikrát velmi zajímavé informace o tom, jak přispěli k záchraně života, pomohli tam, kde bylo třeba... A myslíte, že to někoho zajímá? Bohužel ne... 

Městská policie hl. m. Prahy v posledních dnech a týdnech to opravdu válí. Její zaměstnanci několikrát přispěli k záchraně života, podíleli se na pomoci lidem a taktéž dokázali vypátrat hledané osoby. Několikrát byli účastni divokých honiček, ale vždy udělali to, co bylo třeba a přispěli tak k záchraně životů a taktéž k tomu, aby "lumpové" byli tam, kde mají být. Již není ani zarážející, že média si vesměs takovýchto zpráv vůbec nevšimli. Pojďme si tedy v krátkosti shrnout posledních pár dní u strážníků v Praze. 

Středa - 29. srpna

Ve večerních hodinách vyráželi strážníci z Prahy 6 do ul. Tomanová. Do jednoho z místních restauračních zařízení přišel velmi zmatený stařeček. Hlídka, která zjistila pouze jméno a rok narození, následně spolupracovala při ověřování totožnosti s hlídkou PČR a společně následně muže předali posádce záchranné služby, která jej převezla do jedné z pražských nemocnic. 

Úterý - 28. srpna 

Hlídka z Prahy 3 si při kontrolní činnosti všimla vozidla, ve kterém se nacházeli dva mladíci s baterkami v ruce. Jelikož se dvojice mladíků nacházela v autě, které mělo viditelně zničené zámky, strážnici se rozhodli dvojici zkontrolovat. Tito mladíci uvedli, že vozidlo patří třetímu mladíkovi, který si údajně odběhl. Následně se taktéž přiznali, že jsou narkomani a jsou pod vlivem drog, avšak k vysvětlení toho, kdo s vozidlem přijel, se neměli. 

Na řadu tedy přišli kamerové záznamy. Ty usvědčili jednoho z mladíku z řízení. Dotyčný mladík měl vyslovený zákaz řízení, jak posléze strážníci zjistili. Proto jej hlídka omezila na osobní svobodě a předala přivolané hlídce Policie České republiky. Provedená zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla pozitivní... 

Inu, jeden narkoman si dlouho nezařídí a bude mít na chviličku o bydlení postaráno, tedy snad...

Pondělí - 27. srpna 

Operátor tísňové linky 156 přijal v dopoledních hodinách informaci o tom, že v jednom z kancelářských komplexů se zhroutil kurýr. Operátor na místo neprodleně vyslal autohlídku strážníků z Prahy 8. Strážníci v první patře nalezli kurýra bez známek života, proto neprodleně započali s nepřímou srdeční masáží. Autohlídky MP Praha jsou vybaveny AED, který chtěli strážníci taktéž použít, avšak mezitím na místo dorazily posádky ZZS HMP. Strážníci společně se záchranáři se následně střídali v provádění KPR až do nasazení Lucase - speciálního přístroje na kontinuální stlačování hrudníku. 

Během resuscitace se podařilo záchranářům a strážníkům během několika minutách obnovit základní životní funkce. Záchranáři následně muže transportovali do nemocničního zařízení. Potěšující však bylo to, že na tísňovou linku posléze volal oznamovatel, který chtěl poděkovat dvojici strážníků. Se stejnou prosbou se na strážníky obrátila i ZZS HMP. 

Sobota - 25. srpna

V dopoledních hodinách byla hlídka z OŘ Praha 1 vyslána do jednoho hotelu v centru, kde se nacházela turistka bez známek života. Strážníci ihned přiložili automatizovaný externí defibrilátor, který však nedoporučil výboj. Strážnici tedy stlačovali hrudník až do příjezdu posádek ZZS HMP. 

Zhruba po půl hodině prováděné resuscitace se u ženy podařilo obnovit životní funkce. Následně byla převezena záchranáři do nemocnice. Tento případ ukazuje, jak je důležité zahájit KPR co nejdříve, od chvíle, kdy dojde k náhlé zástavě oběhu. 

Pátek - 24. srpna 

Kavalírka... Hlídkující strážník, starší paní a Michael Terech - tři aktéři velmi fajnového příběhu. Pan Terech byl svědkem toho, jak strážník provádějící hlídkovou službu pomáhal starší ženě přes přechod. Za což si zasloužil poděkování od mnoho, mnoha lidí! 

Všechna čest dámy a pánové!