Statistika webu za rok 2018

03.01.2019

V době studia na základní a střední škole jsem neměl rád čísla - "matematika" i "statistika" pro mě byla takřka cizí slova. Snažil jsem se jim vyhnout, jak se to jen dalo, svědčily o tom i mé známky. Teď ale nastal zlom, neboť statistika a čísla kolem tohoto webu mne opravdu začaly bavit. Myslím, že podobně na tom bylo mnoho lidí v době, kdy studovali. Na druhou stranu si také myslím, že někoho by statistika webu za rok 2018 mohla zajímat. Proto zveřejňuji tento článek. 

Je třeba však zdůraznit, že tento web začal fungovat až v březnu loňského roku, proto statistika je pouze od tohoto měsíce. 

Návštěvnost webu

Březen - 30 984 
Duben - 46 035
Květen - 35 923
Červen - 35 069
Červenec - 3 056
Srpen - 12 788
Září - 113 922
Říjen - 58 634
Listopad - 36 566
Prosinec - 42 434

Celkem - 415 411 návštěv od března 2018 do prosince 2018. Z tohoto údaje si přímo tento web ve vyhledávači našlo 12 248 lidí! 

Nejčtenější články

Článek, který se zaměřil na práci policistů a také na jejich odpůrce - tzv. "ACABIsty". 

Sedmý zářijový den loňského roku přinesl dvě smutná výročí. Sedm let úmrtí českých hokejistů a dva roky od pádu vrtulníku leteckých záchranářů na Slovensku. Většina lidí si vzpomněla na hokejisty. Na hrdiny, kteří nasazovali svůj život za životy druhých, téměř nikdo. 

Článek popisující štědré jednání záchranářů z Mariánských Lázní. Tento článek přebral mimo jiné i Blesk. Měl obří odezvu od vás. Chtěli jste pomoci, nabízeli jste mnoho a mnoho. S díky jsme vaše nabídky společně se Svitlanou a Rosťou odmítali, neboť pán postupem času na tom byl velmi dobře. Nyní by již u něj měly operovat sociální pracovnice. Ale nebojte, pán se ozvat může stále a dvojice zachránců jej pojede navštívit, aby se přesvědčila, zda úředníci svůj slib daný po telefonu dodrželi.  

Když nejde o život, aneb běžná práce - 44 646 přečtení

Tento text napsal Pavel Svatoň, který psal blog o reálné práci záchranářů. Články jsem od něj přebíral. Bohužel svou tvorbu musel kvůli svému zaměstnavateli ukončit. Tím pádem tak skončila i rubrika Reálná práce záchranářů, která měla opravdu velkou návštěvnost. 

V České republice máme systém profesionálních a dobrovolných výjezdových jednotek hasičů. Málokdo si však uvědomuje, že takoví dobrovolní hasiči pomáhají vesměs vždy bez nároku na honorář (výjimkou jsou obce, které své hasiče zaměstnávají - vesměs vždy JPO II.) a ve svém volném čase na úkor své rodiny, koníčků, a tam, kde mají dobré zaměstnavatele, i na úkor práce. 

Úspěch v loňském roce měly i články z rubriky "Proč...?". Například článek "Proč na místě zásahu zasahuje tolik hasičů?" měl 10 144 přečtení. O necelé dva tisíce méně, a sice 8 420 přečtení, měl článek "Proč převozky blikají a houkají?". První článek na téma Vězeňské služby České republiky měl krásných 15 891 přečtení. 

Kdo web a sociální sítě tvoří? 

Tu a tam se mne mnozí lidé ptají, kdo vlastně tvoří web a sociální sítě projektu Ze života IZS. Odpověď je velmi jednoduchá. Vše vzniká jen a pouze pod rukama jedné osoby. Poděkování si však zaslouží všichni ti, co mne informují o důležitých událostech a také ti, co mi posílají fotky. 

Tento web zatím není nikterak komerční, a doufám, že nikdy nebude. Reklamu, kterou na webu vidíte, zveřejňuji na základě vlastního uvážení. Jelikož si webové stránky tvořím sám, web nebyl ani finančně nikterak náročný. Za první rok jsem do projektu investoval 4 999 Kč.