Proč má web podtitul, jak to nevidím já?

07.02.2019

Byť tato otázka vyloženě nesouvisí s IZS, rozhodl jsem se, že ji zařadím do rubriky "Proč...?". Mnoho z vás se mne ptalo, ptá a asi bude ptát i na základě tohoto článku, proč se web nejmenuje Ze života IZS, nýbrž proč má název www.jaktonevidimja.cz. Tato odpověď je prostá - a někteří si na ní dokázali odpovědět. Je pravdou, že mám velké problémy se zrakem... 


Autor fotografie vynikající kamarád a fotograf: Jan Matoušek.

...Teď se na to ale pojďme podívat trochu z blízka. Projekt Ze života IZS již existuje zhruba dva roky. Minulý rok jsem si říkal, že by bylo velmi fajn využít toho, co vše (ne)vím o složkách IZS, zdravotnictví, AČR atp. V oblasti se pohybuji profesionálně již od roku 2013, a proto jsem vymyslel, že bych se s lidmi mohl podělit o to, jak to vlastně (ne)vidím já. Web však původně měl ukázat na všechny tři mé zájmy - cestován, focení a psaní. Postupem času se však vyprofiloval na web výhradně o složkách IZS a zdravotnictví. 

Teď však k meritu věci. Web jsem nazval, díky tomu, že sám nevidím na jedno oko a na to druhé, dle lékařů z FN Motol, mám zhruba třicet procent normálního zraku, jak to nevidím já... Bohužel dnes tak trochu poztrácí význam. Web se dostal do velkého povědomí veřejnosti, a to i odborné, proto jsem se rozhodl, že všechny tři platformy komunikace spojím do jedné - pokud to půjde, i web udělám na nové doméně zezivotaizs.cz. 

Web není tak úplně o mně, jakožto o složkách IZS a zdravotnictví, proto tu o sobě nechci úplně moc věcí psát. Každopádně jsem se rozhodl, že vám zde vložím dva rozhovory, což je jen jeden pár z mnoha, co se mnou proběhly. Jsou již staršího data, takže mnoho věcí se změnilo, ale možná vás to bude zajímat. A pokud byste nedostali odpověď na to, co vás zajímá, nebojte se mě kontaktovat!

Rozhovor pro časopis FotoVideo v únorovém vydání v roce 2014

Rozhovor pro Klatovský deník