Ondřej jel domů z práce, když musel pomáhat na dálnici D1!

02.02.2019

Je příslušníkem Armády České republiky, konkrétně působí u 44. Lehký motorizovaným prapor Jindřichův Hradec. Bydlí dost daleko od Jindřichova Hradce a pravidelně do svého zaměstnání dojíždí autem. Jeho včerejší cesta z práce byla v něčem ale trochu jiná... 

Ondřej D., z pochopitelných důvodů nemohu identitu tohoto vojáka prozradit celou, se včerejšího dne (1. února 2019) vracel ze svého zaměstnání po dálnici D1. Jeho cesta za rodinou probíhala bez větších problémů, až do zhruba 120. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Zhruba na tomto kilometru totiž Ondřej zbystřil, neboť řidiči před ním začali zpomalovat. O pár chvil později si všiml kamionu, ze kterého odletěla dvě kola - jeho řidič sbíral dvě kola, aby nedošlo k neštěstí... K tomu však málem došlo, neboť řidiči reagovali opravdu zvláštně. 

Profesionální voják na nic neváhal a začal reagovat. Zapnul výstražné blinkry, zajel k řidiči nákladního vozidla přes odstavný pruh a na jeho úrovni se postavil s autem do pravého pruhu. Udělal to tak, aby byl kamion a řidič alespoň trochu krytý. Řidič nákladního vozidla, které zasahovalo mírně do pruhu pravého, uznal, že bude třeba vozidlo odtáhnout. Ondřej proto informoval o celé věci Policii České republiky, aby pomohla zajistit místo této události. 

Foto: Ondřej D. 

Do příjezdu Policie České republiky a vozidla ŘSD řidiče kamionu kryl svým vozem. Dal do předepesané vzdálenosti trojúhelník - ten předešlý totiž nějaký "šikovný" řidič přejel. Ondřej, který je mimochodem i v jednotce dobrovolný hasičů, tak muži pomohl s jeho vlastní bezpečností. Udivující však je to, že zatavil jako jediný a že řidiči ostatních vozidel, když viděli muže sbírajícího kola nákladního vozidla, nezastavili a raději mezi mužem kličkovali...

Tato událost tak dokazuje, že na silnicích opravdu není bezpečno. A také to, že Armáda České republiky má v řadách ženy a muže, které/kteří nejsou lhostejní k ostatním a pomohou i v takovýchto situacích.