Komentáře „odborníků“ za všechny prachy…

12.10.2018

Na své facebookové stránce Ze života IZS jsem 10. října zveřejnil fotografie z výjezdu záchranářů z Mariánských Lázní na místní vlakové nádraží. Priorita zásahu byla N1 - bezvědomí po pádu. Výjezdová skupina RZP v úterý večer tedy okamžitě po převzetí výzvy spěchala na místo zásahu. Zaparkovala, šla se věnovat osobě, která jejich pomoc potřebovala. Jelikož bylo třeba zraněnou osobu ošetřit v sanitním vozidle, chtěli záchranáři osobu transportovat na nosítkách, jenže to nebylo tak jednoduché, neboť za vozidlem zaparkoval řidič/ka, který/á asi netuší, že za vozidlem ZZS se přímo nestojí... 

Rozhodl jsem se proto, že celý případ zveřejním a budu se snažit namotivovat lidi k tomu, aby za sanitním vozidlem nikdy neparkovali přímo, ale udržovali alespoň trochu odstup. Sám totiž znám mnoho situací, kdy při našich výjezdech řidiči parkují přímo za sanitkou, a my tak máme ztížené transporty osob do vozidel. 

Většina lidí mou myšlenku upozornit na tento špatný děj pochopila, bohužel se však našli i tací, kteří hledali hned chyby na tom, jak se zachovala posádka ZZS Karlovarského kraje. Nejen proto, že mi komentáře takových lidí vadily, ale i proto, že mi nebylo zřejmé žádné pochybení posádky, rozhodl jsem se oslovit pár přátel od Policie České republiky. 

Komentující lidé například upozorňovali na to, že sanitka stojí v protisměru, následně taktéž na to, že řidič vozidla měl nechat zapnuté "majáky" či alespoň nechat výstražné blinkry. Všechny tyto komentáře však policisté negují, neboť v případě zásahu složek IZS, kdy vozidla nebrání v provozu na pozemní komunikaci, NENÍ řidič vozidla IZS povinen nikterak na sebe upozornit! 

Proto bych všechny odborníky na slovo vzaté z "fejzbuku" rád upozornil na to, že není třeba opravdu diskutovat nad tím, zda někdo ze strany záchranářů pochybil. Nepochybil a shodlo se na tom několik na sobě nezávislých policistů...