Dva kalendáře na podporu nemocných dětí

07.11.2018

Ačkoliv je do začátku roku 2019 poměrně mnoho času, již by bylo na čase rozhlížet se po kalendářích, které si doma vystavíte. V České republice vzniklo mnoho zajímavých kalendářů pro rok 2019, avšak jen málo kalendářů má spojitost s Integrovaným záchranným systémem. Vznikly však taktéž dva kalendáře, které nemají spojitost jen a pouze s IZS, ale taktéž s pomocí těm, co pomoc potřebují. Oba dva kalendáře navíc pomohou dětem! 

Každý z těchto dvou kalendářů stojí 250 Kč a osloví určitou skupinu lidí. První z kalendářů je situován do celého Integrovaného záchranného systému a jeho autorem je vynikající fotograf Rostislav Stach. Druhý kalendář vznikl u speciální Zásahové skupiny ZONA pod Krajským ředitelstvím Policie České republiky Olomouckého kraje. 

Hasiči, záchranáři a policisté na jednom místě

Fotograf Rosťa Stach, který nejen fotografuje, ale pracuje taktéž v oblasti IZS, konkrétně jakožto řidič záchranné služby u ZZS Karlovarského kraje, vytvořil mnoho zajímavých snímků s tématikou hasičů, záchranářů a policistů. V kalendáři však nenajdete jen fotografie z těchto základních složek, ale taktéž od vodních a horských záchranářů, leteckých záchranářů a městských policistů. 

Rosťa je autorem fotografií, autorem myšlenky na pomoc Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům jsou však manželé Jan a Dana Habrdlovi, kteří již druhým rokem fotografiemi z oblasti IZS chtějí pomoci vážně nemocným dětem. Oba dva navíc dělají jakýsi support pro tvorbu kalendářů. Starají se o šíření, komunikaci s nadačním fondem, ale taktéž o získání sponzorů. Sponzoři kalendáře se pro tento rok našli hned dva: Car Detailer Garage (Mariánské Lázně a Sokolov) a PH Kovo Recycling z Chebu.

Kalendář, který stojí 250 Kč a jehož celý zisk poputuje právě k Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům můžete objednávat na emailech: jan.habrdle@atlas.cz či rostislavstach@seznam.cz, nebo na FB stránce fotografa Rostislava Stacha.Kalendář, který stojí 250 Kč a jehož celý zisk poputuje právě k Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům můžete objednávat na emailech: jan.habrdle@atlas.cz či rostislavstach@seznam.cz, nebo na FB stránce fotografa Rostislava Stacha.

Kalendář ZONY pomůže dětské hematologické klinice

Poslední dva roky vzniká i charitativní kalendář s tématikou Policie České republiky, který je plný akce, napětí a ostrých mužů ze Zásahové skupiny ZONA působící pod KŘP Olomouckého kraje. Kalendář, jehož autorem je Vít Kocián, pomůže dětské hematologické klinice FN Olomouc. 

V roce vzniku kalendáře se klinice podařila předat částka 20 000 Kč, v minulém roce následně 30 000 Kč a tento rok by autoři kalendáře rádi vybrali ještě více peněz. Kalendář má cenu 250 Kč a je nástěnný ve formátu A3. Na třinácti fotografiích můžete shlédnout činnost tohoto zásahového týmu určeného k zatýkání zvlášť nebezpečných pachatelů. 

Kalendář můžete objednávat do 2. prosince, kdy v týdnu od 17. 12. 2018 bude připraven k distribuci. Kalendář lze objednat na emailu: kalendar.zona@gmail.com. 


S autorem prvního jmenovaného kalendáře Rosťou Stachem v sobotu zveřejním rozhovor, takže nezapomeňte i v sobotu navštívit tento web.