Dva běžné zásahy hasičů. Na Rokycansku dokonce za přítomnosti kočky!

13.02.2019

U dvou běžných zásahů zasahovaly dvě jednotky dobrovolných hasičů během třináctého únorového dne roku 2019. Jednotky Sboru dobrovolných hasičů z obcí Benešov nad Ploučnicí a Strašice měly dnešního dne tedy o práci postaráno. 

V první případě zasahovali dobrovolní hasiči z Benešova nad Ploučnicí u snad nejčastější technické pomoci. Jednalo se konkrétně o spolupráci se složkami IZS. V 07:19 byli místní hasiči povolány KOPISem HZS Ústeckého kraje ke spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Ústeckého kraje. Družstvo hasičů v početním stavu 1+4 tak vyrazilo na místo určení. 

Po příjezdu na místo zásahu hasiči zjistili, že se již v místě nachází posádka zdravotnické záchranné služby. Hasiči tak asistovali při ošetřování osoby a následně pomáhali hasiči záchranářům s transportem osoby do sanitního vozidla. 

To hasiči z obce Strašice na Rokycansku vyráželi o zhruba dvě hodiny později k výjezdu, který se nesl ve znamení záchrany osob a zvířat z výšky. Prvovýjezdový Renault následovaný výškovou technikou z PS Rokycany vyrazil do Strašic. 

Úkol pro hasiče zněl celkem lehce - sundat ze stromu kočku, která se nemůže dostat na zem. Kočka se nacházela ve výšce zhruba osmi metrů, kdy dobrovolní hasiči ze Strašic společně s profesionálními kolegy ze stanice Rokycany využili nastavovacího žebříku a kočku bezpečně snesli zpět na zem. 

V těchto případech tak šlo o dva zdánlivě jednoduché úkoly. Je ale pravdou, že u transportu pacientů pro záchrannou službu či záchrany kočky ze stromu se hasiči také někdy velmi nadřou. 

Foto: JSDH Benešov nad Ploučnicí a JSDH Strašice