Další dva hrdinové v řadách Policie České republiky!

31.01.2019

24. ledna 2019 se kolem půl deváté večer rozhodl dvaadvacetiletý mladík ukončit svůj život. Vybral si k tomu hráz Podmětského rybníku v Čáslavi, kdy chtěl skočit přímo na zamrzlou hladinu vody. Při jeho pádu došlo k prolomení ledu a mladík tak skončil pod hladinou vody. 

Policisté z OOP Čáslav. 
Foto: Policie České republiky

Dvoučlenná hlídka policistů z OOP Čáslav tvořená policisty pprap. Luboš Nagy a prap. Michal Janoušek po předání informací od operačního střediska okamžitě vyrazila na místo události. Po příjezdu policistů na místo události a vytěžení okolo stojících osob, které celou událost viděli, se policista Nagy rozhodl slanit do ledové vody za mladíkem. Toho následně držel nad hladinou až do příjezdu dalších složek IZS. Po příjezdu záchranářů byl mladý muž ošetřen, uveden do umělého spánku a vrtulník LZS jej transportoval do jedné z nemocnic v Praze.

Policista Nagy tak dokázal, o čem je heslo policistů "Pomáhat a chránit". Také dokázal být příkladem nejen pro své kolegy. Za svůj čin byl navržen na kázeňskou odměnu, které vedení ÚO Kutná Hora vyhovělo. A zachráněný mladík? Ten poděkoval, zatím alespoň prostřednictvím sociálních sítí, policistům za záchranu svého života!