Autorství článků na tomto webu...

01.02.2019

AKTUALIZACE: Ve 13:05 došel na mail projektu Ze života IZS jeden "krásný" mail, jehož autor si myslí, že internet je tak anonymní, že autora nikdo, nikdy nenajde. Omyl je pravdou. Takže tímto zdravím pana Bc. Xy do Jihlavy. Tento email mě však nutí k tomu, abych se k jeho obsahu vyjádřil a napsal pár vět k tomu, co dotyčná osoba píše. 

Mail přišel s předmětem "Připomínka" 

Zdravím,

nedůležité kdo jsem, ale jsem z IZS. Poslední dobou se začíná facebook plnit tvými příspěvky, které nezlob se na mě, ale nemají ani hlavu ani patu. S prominutím se sereš do oblasti o které nemáš ani ponětí. Zkoušíš si na tom rozjet nějaký podnikání? Hrnky? Propisky? co bude dál? Trika s tvým podpisem? :-D....Ty "tvoje reportáže" rozhodně nejsou tvoje, pouze kopíruješ jiné weby kde tyto složky dávají informace pro média. Žádný rozhovor se studenkou Eliškou si nedělal, tak nevím proč to dáváš jako tvoji reportáž. Všichni si na internetu mohou najít tyto informace. Zkratky v IZS? Co to má být? Opravdu nechápu proč se na to ještě ptáš na Fb když to stejně uděláš....Každy kdo má facebook tak snad má internet kde si tyto zkratky může najít! Nehledě na to, že lidé z IZS to znají a lidi mimo to nezajímá. Stejně tak nikoho nezajíme tvoje facebookové kecy že někde v ostravě doktoři tohle a tamto....Dělají svoji práci, a házet na ně vinu že na tobě nic nenašli....Kurva kde to jsme? :-D....Uděláš nejlépe když to zabalíš a nebudeš se srát do této branže. Radši se dál věnuj dobrovolníkům. Jo a mimochodem...ten tvů dovětek Všechny fotografie, videa a texty podléhají duševnímu vlastnictví autora. To je směšný protože sám kopíruješ ....

čégo 

Jak to je doopravdy? 

Poslední dobou to není - je to již pár let. Stránka Ze života IZS byla založena na jaře roku 2017. Přiznávám, že některý z mých článků (ale ony vlastně dle autora nejsou mé) má stylistické chyby, případně několik chyb pravopisných - to všichni víme, ale eliminujeme je díky skvělým lidem, kteří mě na ně upozorní. Jestli o oblasti IZS nemám ani ponětí, to ať posoudí jiní, kteří mě znají a kteří ví, co mám vše za sebou a kde všude jsem působil. Rozhodně si milý studentce magisterského studia nerozjíždím v oblasti IZS žádné podnikání - naopak jsem již dopředu avizoval, a stále si za tím stojím, že 90 procent zisku z prodeje hrnků a propisek půjde k Nadaci policistů a hasičů, případně pak k dalším nadacím na pomoc dětem nebo zvířatům. Trika s mým podpisem rozhodně nebudou, ale kdyby rádoby anonymní student chtěl, rád mu jedno pošlu expres i s věnováním.

A čí tedy reportáže? Tak mám tam chyby já nebo ten, od koho dle autora tohoto emailu opisuji? Chtěl bych však všechny ubezpečit, že pokud již něco kopíruji, tak vždy se svolením autora - neokopíroval jsem zatím ani jeden článek, a pokud používám zdroje, jako každý v oboru novinařiny, tak ty zdroje také uvádím. K studente Elišce si dovolím poznamenat, že klidně všichni můžete napsat na její Facebookovou stránku, kdy vám rád odpoví, jak náš rozhovor probíhal. 

Zkratky IZS se sice na internetu najít dají, ale rozhodně ne na jednom místě. A ano, ptal jsem se svých čtenářů, zda mají zájem o takovou oblast. Myslím, že několik set návštěv jedné webové stránky o zkratkách z oblasti hasičů, hovoří jasně. Jasně o tom, jak lidé hledají zkratky IZS. A dodám, že třeba někteří hasiči rozhodně nemusí znát zkratky v oblasti PČR a ZZS, k čemu by je také znali, že jo. Záchranáři také neznají všechny kódy diagnóz z hlavy, takže používají chytré aplikace s kódy dg. 

K tomu, co zažívám s některými lékaři v Ostravě. Podělil jsem se o to, co zažívám, neboť dokud si lidé nezačnou stěžovat a nedají na vědomí nesouhlas, bude to tu opravdu probíhat tak, že lékařka nenapíše do LZ alergii. Jakmile jsem však o celé věci telefonicky informoval primáře oddělení, omluvil se a při další návštěvě jsem žádný problém s lékaři ani personálem neměl. 

A ne, rozhodně to nezabalím. A pohybovat se v této oblasti budu dál a dál. 

Hezký den všem normálním, slušným lidem. 

AKTUALIZACE: 

Potom, co jsem na email reagoval, přišel od dotyčného muže mail s omluvou. Je fér ji zde zveřejnit. Tímto tedy celou věc považuji za uzavřenou.

Vážený pane Kramere,

tímto se vám veřejně hluboce omlouvám za nařčení z dnešního dne. Po vašem vysvětlení chápu, že se v oblasti IZS pohybujete a cením si vaší práce. Bylo by hloupé si myslet, že články kopírujete. Byla pouze moje blbost, že jsem si informace dřív neověřil. Vaše informace mne ujistili, že svoji práci děláte jak nejlépe umíte a věřím že v tom budete pokračovat. Ještě jednou se omlouvám.

Mrzí mě celá nastalá situace.

S pozdravem M.B.