Kdo za téměř vším, co zde vidíte, stojí?

Martin Kramer je třiadvacetiletý fotograf, novinář a mladý muž pohybující se v oblasti IZS - tomu se věnuje již několik let. 

Martina můžete vidět vlastně téměř v celé naší republice, protože velmi rád cestuje, fotí a píše. To vše však jen ve volných chvílích, neboť má malou dceru a přítelkyni. Tyto dvě ženy jsou pro Martina vždy na prvním místě, proto někdy projekt Ze života IZS a tato webová stránka jdou do ústraní. Martin se také musí věnovat své práci - pohybuje se opět v oblasti internetu a médií. 

Foto: Jan Matoušek
Foto: Jan Matoušek

Fotografický archiv autora projektu čítá několik set tisíc fotografií na různá témata. V oblasti IZS má nafoceno zhruba 70 až 80 tisíc snímků z prostředí záchranné služby, policie i hasičů. A není se čemu divit. Například v roce 2014 připravoval společně s nemocnicí v Sušici a tamní zdravotnickou záchrannou službou kalendář o práci lékařů, záchranářů a řidičů z výjezdové základny Sušice spadající právě do nemocnice v Sušici. Několik let také fotí podklady pro fotografickou publikaci Hasiči tak, jak je (ne)znáte. A od roku 2016 spolupracuje i se společností Ambulance Meditrans na tvorbě fotografií pro reprezentaci společnosti a tvoří i kalendáře této společnosti. 

Fotografie autora můžete vídat i v médiích, kde jsou k vidění i některé reportáže. Fotografie například naleznete ve Fotobance ČTk, tu a tam na Týdeníku Policie. 

Martin Kramer podporuje i mnoho dobrých činů a projektu. O tom více v rubrice PODPORUJEME. Sám však pomáhá právě i díky svým fotografiím. Kalendář se ZZS Sušice byl charitativní a výtěžek z něj šel na tehdejší dětské oddělení sušické nemocnice. Publikace o hasičích podpoří Nadaci policistů a hasičů. Sám také, díky zkušenostem u záchranné služby a z několika kurzů první pomoci, pomohl lidem v nouzi, u kterých došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu. 

Tolik asi ve zkratce o tom, kdo připravuje tento web společně se stránkou Ze života IZS. Pokud by vás však cokoli zajímalo, neváhejte se na Martina obrátit přes kontakty, které vidíte níže. 

Bez koho by web nebyl webem? 

mjr. MUDr. Ing. Robin Šín, MBA

odborná část webu v rámci zdravotnictví, ZZS a AČR

por. Mgr. Dagmar Brožová

odborná část v rámci Policie České republiky  

por. Bc. Zdeněk Drexler 

odborná část v rámci Policie České republiky aj.

Bc. Jan Matoušek

autor fotografií mé maličkosti a poradce v rámci ZZS

Tereza Horáková

odborná část webu v rámci zdravotnictví, stylistiky a pravopisu

Eliška Nedvědová

odborná část webu v rámci zdravotnictví 

Martin Kocourek

fotografická spolupráce, náměty na články

Vojta Eliáš

grafik, který vytvořil logo Ze života IZS bez nároku na honorář!

Michal Skala

fotografická spolupráce, dárce profesionálního softwaru na úpravu fotek

A mnoho dalších... Všichni si zaslouží velké díky za pomoc!

Kde všude nás můžete kontaktovat?

E-mail:

zezivotaizs@gmail.com

Facebook:

Ze života IZS

Zde můžete zanechat vzkaz